GENÇ ADIM TAM ÖĞRENME METODU

EĞİTİM KOÇU ÇALIŞMALARI

Her bir öğrencimize eğitim koçu belirlenir. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin tüm derslerini öğrencimiz ile beraber takip eder. Öğrencilerimiz eksiklerini gidermesi konusunda yönlendirilir. 

RANDEVULU BİREBİR DERSLER

Öğrencilerimiz derste anlayamadığı, unuttuğu veya devamsızlık kaynaklı konu bütünlüğünü kaybettiği durumlarda, çözemediği sorularla ilgili, haftanın belirli gün ve saatlerinde branş öğretmenlerimizden eğitim randevusu alarak eksikleri tamamlama hizmetidir. Randevulu birebirlerin bilgisayar ortamında kaydı tutulur. Devamsızlık durumunda  veli bilgilendirilir. Öğrencimizin, bireysel rehberlik ve eğitim koç çalışmalarını bu sistemle yürütmesi sağlanır.

DENEME SINAVLARI

11. ve 12. sınıflarımız haftalık TYT ve AYT denemesine alınırlar. 9. ve 10. Sınıflarımız ise aylık genel deneme sınavına katılırlar. Deneme sınavları en kısa sürede değerlendirilip, mesajla velilerimizle paylaşılır. Aylık bütün deneme sonuçları karne hazırlanarak velilerimize iletilir.

KAFES SİSTEMİ

12. Sınıf öğrencilerimize özel Mart - Nisan - Mayıs aylarında branş öğretmenlerinin gözetiminde akşamları saat 19.00 ile 22.00 saatleri arasında yoğunlaştırılmış çalışma kampıdır. Öğrenciler sınav öncesinde bütün konularını tekrar edip eksiklerini tespit etmeleri amaçlanmaktadır.

CHECK-UP  PROGRAMLARI

Her konu bitiminde branş öğretmenleri tarafından öğrencilerimize Check-Up sınavları yapılarak anlama düzeyleri kontrol edilir. Eksikleri tespit edilen öğrencilerimiz birebir derslerle çalışmalarına devam ederler.

ÖDEV TAKİP SİSTEMİ

Öğrenilen bilgilerle ilgili tekrarların yapılması, kalıcı öğrenme için yeterince soru çözülmesi sağlanması amacıyla branş öğretmenleri ve eğitim koçları tarafından verilen ödevlerin yapılması amaçlı takiptir.
Öğretmen, eğitim koçu, veli ve rehberlik servis arasında bilgi akışı sağlanarak tam öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanır.
Bu çalışmalar çerçevesinde öğrencimizin görev ve sorumluluk sahibi olması amaçlanır. 

DÖKÜMANLARIMIZ

Her dersten kolay, orta ve zor seviyelerde soru bankaları, yaprak testler ve çalışma föyleri öğrencilerimizle paylaşılır. Öğrencilerimizin seviyesine göre kaynaklar artırılır ve ödev takip sistemi ile kontrol edilir. Kaynak takiplerini yapan öğretmenlerimiz sonuçları mesaj yoluyla mutlaka velilerimizle paylaşır.

DÖNEM FİNALLERİ

Dönemde her branştan aylık periyotlarla konu tekrarı amaçlı final sınavları yapılır. Final sınavları değerlendirilip, velilerimizle karne hazırlanarak ve mesaj atılarak paylaşılır. 

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Öğrencilerimizin ders, etüt, ek ders, birebir katılımlarını sağlamak amaçlı kurum yetkilileri tarafından günlük telefon araması ile velilerimize bilgi aktarımı sağlanır. Günlük, haftalık ve aylık programlarda, velimize sms ile bilgi aktarımı sağlanır. Güncel internet sayfamızdan tüm çalışmalar takip edilebilir. Yazılı, test, tarama ve deneme sınav sonuçları SMS ile velilere bildirilir. 

SORU TAKİP SİSTEMİ

Öğrencilerimizin aylık çözdükleri soruları sınıf öğretmenlerimiz takip çizelgesi yardımıyla takip ediyorlar. Ay sonunda toplanan çizelgeler kontrol ediliyor. Ay sonunu takip eden törenlerde Kurucumuz Ahmet ÇAKAN Bey tarafından ödüllendirilip tebrik ediliyor. Öğrencilerimiz arasında oluşan yarış ortamı eğitim kalitemizi yükseltiyor.

DENEME ÇÖZÜM SAATİ

Genç Adım Tam Öğrenme Modelimizde 12. sınıflarımız her hafta deneme sınavına tâbi olurlar. Ocak ayına kadar TYT ardından AYT denemelerine girerler. Sınavdan bir ay incesinde TYT ve AYT sınavlarına ardı ardına girerler. Deneme çözümlerini kursumuz ve okulumuz konferans salonlarında branş öğretmenlerimizle sinevizyon eşliğinde  çözüm yapılıp öğrencilerimizle paylaşılır. Kayıt altına alınan çözüm saatleri youtube kanalımızdan yayınlanır

 • Ahmet ÇAKAN
  Ahmet ÇAKAN

  Kurucu

 • Aylin TAT
  Aylin TAT

  Okul Müdürü

 • Adem ÖZTÜRK
  Adem ÖZTÜRK

  Şube Müdürü

 • Atike ÇAKAN
  Atike ÇAKAN

  Türk Dili ve Edeb. Öğretmeni

Sosyal Medya