NEDEN GENÇ ADIM EĞİTİM KURUMLARI?

KAFES SİSTEMİ

12. Sınıf öğrencilerimize özel Mart - Nisan - Mayıs aylarında branş öğretmenlerinin gözetiminde akşamları saat 19.00 ile 22.00 saatleri arasında yoğunlaştırılmış çalışma kampıdır. Öğrenciler sınav öncesinde bütün konularını tekrar edip eksiklerini tespit etmeleri amaçlanmaktadır.

EĞİTİM KOÇU ÇALIŞMALARI

Her bir öğrencimize eğitim koçu belirlenir. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin tüm derslerini öğrencimiz ile beraber takip eder. Öğrencilerimiz eksiklerini gidermesi konusunda yönlendirilir. 

DENEME SINAVLARI

11. ve 12. sınıflarımız haftalık TYT ve AYT denemesine alınırlar. 9. ve 10. Sınıflarımız ise aylık genel deneme sınavına katılırlar. Deneme sınavları en kısa sürede değerlendirilip, mesajla velilerimizle paylaşılır. Aylık bütün deneme sonuçları karne hazırlanarak velilerimize iletilir.

CHECK-UP  PROGRAMLARI  QUIZ SINAVLARI

Her konu bitiminde branş öğretmenleri tarafından öğrencilerimize Check-Up sınavları yapılarak anlama düzeyleri kontrol edilir. Eksikleri tespit edilen öğrencilerimiz birebir derslerle çalışmalarına devam ederler.

RANDEVULU BİREBİR DERSLER

Öğrencilerimiz derste anlayamadığı, unuttuğu veya devamsızlık kaynaklı konu bütünlüğünü kaybettiği durumlarda, çözemediği sorularla ilgili, haftanın belirli gün ve saatlerinde branş öğretmenlerimizden eğitim randevusu alarak eksikleri tamamlama hizmetidir. Randevulu birebirlerin bilgisayar ortamında kaydı tutulur. Devamsızlık durumunda  veli bilgilendirilir. Öğrencimizin, bireysel rehberlik ve eğitim koç çalışmalarını bu sistemle yürütmesi sağlanır.

ÖDEV TAKİP SİSTEMİ

Öğrenilen bilgilerle ilgili tekrarların yapılması, kalıcı öğrenme için yeterince soru çözülmesi sağlanması amacıyla branş öğretmenleri ve eğitim koçları tarafından verilen ödevlerin yapılması amaçlı takiptir.
Öğretmen, eğitim koçu, veli ve rehberlik servis arasında bilgi akışı sağlanarak tam öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanır.
Bu çalışmalar çerçevesinde öğrencimizin görev ve sorumluluk sahibi olması amaçlanır. 

DÖKÜMANLARIMIZ

Her dersten kolay, orta ve zor seviyelerde soru bankaları, yaprak testler ve çalışma föyleri öğrencilerimizle paylaşılır. Öğrencilerimizin seviyesine göre kaynaklar artırılır ve ödev takip sistemi ile kontrol edilir. Kaynak takiplerini yapan öğretmenlerimiz sonuçları mesaj yoluyla mutlaka velilerimizle paylaşır.

DÖNEM FİNALLERİ

Dönemde her branştan aylık periyotlarla konu tekrarı amaçlı final sınavları yapılır. Final sınavları değerlendirilip, velilerimizle karne hazırlanarak ve mesaj atılarak paylaşılır. 

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Öğrencilerimizin ders, etüt, ek ders, birebir katılımlarını sağlamak amaçlı kurum yetkilileri tarafından günlük telefon araması ile velilerimize bilgi aktarımı sağlanır. Günlük, haftalık ve aylık programlarda, velimize sms ile bilgi aktarımı sağlanır. Güncel internet sayfamızdan tüm çalışmalar takip edilebilir. Yazılı, test, tarama ve deneme sınav sonuçları SMS ile velilere bildirilir. 

SORU TAKİP SİSTEMİ

Öğrencilerimizin aylık çözdükleri soruları sınıf öğretmenlerimiz takip çizelgesi yardımıyla takip ediyorlar. Ay sonunda toplanan çizelgeler kontrol ediliyor. Ay sonunu takip eden törenlerde Kurucumuz Ahmet ÇAKAN Bey tarafından ödüllendirilip tebrik ediliyor. Öğrencilerimiz arasında oluşan yarış ortamı eğitim kalitemizi yükseltiyor.

DENEME ÇÖZÜM SAATİ

Genç Adım Tam Öğrenme Modelimizde 12. sınıflarımız her hafta deneme sınavına tâbi olurlar. Ocak ayına kadar TYT ardından AYT denemelerine girerler. Sınavdan bir ay incesinde TYT ve AYT sınavlarına ardı ardına girerler. Deneme çözümlerini kursumuz ve okulumuz konferans salonlarında branş öğretmenlerimizle sinevizyon eşliğinde  çözüm yapılıp öğrencilerimizle paylaşılır. Kayıt altına alınan çözüm saatleri youtube kanalımızdan yayınlanır. 

VOLEYBOL

Okulumuz kızlar ve erkeklerden oluşan 2 adet takımımız sporcu yetiştirmek ve ilgili öğrencilerin branşı tanıması ve sosyalleşmesi amacıyla yıl boyunca haftada en az bir gün çalışmaktadır.

FUTBOL

Okulumuz futsal takımlarına oyuncu yetiştirmek ve ilgili öğrencileri bu branş ile tanıştırmak ve sosyalleşmelerini sağlama amaçlı yıl boyunca haftada en az bir gün yapılan çalışmalarımızdır.

DART VE OKÇULUK

Bu sporların temel seviyelerde öğrenilmesi amacıyla kurduğumuz ve hafta en az bir gün eğitim verdiğimiz kulübümüzdür.

BASKETBOL

Okulumuzun erkek basketbol takımına sporcu yetiştirmek ve ilgili öğrencilerin branşı tanımasını sağlamak amacıyla kurduğumuz kulübümüzdür.

SAVUNMA SANATI

Gönüllülük esası olan bu kulübümüzde çocuklarımızın sosyal hayatta başlarına gelebilecek saldırılara karşı kendilerini nasıl savunacaklarını öğrettiğimiz spor kulübümüzdür.

MASA TENİSİ

Okulumuz mevcut bulunan takımlarımıza sporcu yetiştirmek, ilgili öğrencileri branşa dâhil etmek ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla faaliyetlerimiz gerçekleştirdiğimiz kulübümüzdür.

PİYANO

Piyano Kulübü, piyano eğitimi almaya istekli ve yetenekli öğrencilerden seçilerek oluşturulur. Kulübün amacı; öğrencilere piyanoyu sevdirmek, doğru bir teknikle yaptıkları çalışmaları sürdürebilmelerini sağlamaktır. Kulüpte öğrendikleri eserleri okul içi ve dışı etkinliklerde sergileme fırsatı bulurlar.

GİTAR

Gitara ilgisi olan öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek için temel akor bilgileri öğretilir. Gitar üzerinde uygulama şeklinde öğrenciler eğitim alır. Tavsiye edilen parmak egzersizleri ve çalışma yöntemleri performans üzerinde olumlu etki gösterir. Öğrencilerde ekip çalışması ruhu meydana getirir ve müziksel yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarını destekler.

BAĞLAMA

Geleneksel Türk halk müziği sazı olan Bağlamanın eğitimi üç temel aşamadan oluşur ve eğitim hayatı sürecine yayılarak tamamlanır. Unutulmayan türkülerimizle kültürümüzü kuşaktan kuşağa aktarmayı hedefliyoruz. Bir müzik âletini tanımanın öğrenmenin ve sevmenin sabırdan geçtiğini öğrencilerimize öğretiyoruz.

KEMAN

Yaylı çalgı eğitimi almaya istekli ve yetenekli öğrencilerden seçilerek oluşturulan Keman Kulübü temel eğitimin yanı sıra okul dışı zamanlarda keman çalan ve belirli bir seviyeye ulaşmış öğrencilerin de katılabileceği bir kulüptür. Kulüp çalışmalarına, keman çalmaya elverişli bir fizik yapısına ve müzik kulağına sahip olan öğrencilerimiz katılabilir. Diğer çalgılara göre daha fazla sabır gerektirir. Öğrenciler kulüpte öğrendiklerini okul içi ve dışı etkinliklerde sergiler.

KORO

Bireysel başarısına güvenen ve ekip çalışmasına uygun öğrencilerimizi koro kulübüne seçiyoruz. Öğrencilerimize çok sesli müziğe eşlik etme ve yeteneklerini geliştirmeleri yönünde çalışmalar yaptırmaktayız. Kültürümüze ait eserlerin seslendirilmeleri ve okul içi faaliyetlerinde sergilemeleri sağlanmaktadır.

BATERİ

Literatürdeki adıyla davul, pop, rock ve caz müziğin olmazsa olmazı olup grup çalışmalarına en fazla olanak tanıyan çalgıdır. Bateri kulübünde amacımız öğrencilerimizin el, kol, bacak koordinasyonlarını sağlamak ve bir müziğin yapıtaşı olan ritim ögesini iyi seviyede karşılamaktır. Davul da diğer çalgılar gibi notalama sistemine tabii olup teknik çalınan bir çalgıdır ve oldukça sabır ve azim gerektirir.

ROBOTİK KODLAMA

Robotik, makine ve kontrol sistemlerini, bilgisayar, elektronik ve uzay bilimlerinin tümünü kapsayan bir ortak çalışma alanıdır. Öğrencilerimizle kulüp saatlerinde değişik robotlar tasarlayarak yarışmalara hazırlanırlar.

DRONE RACE

İngilizce'de "erkek arı" manasına gelen bu kelime, günümüzde insansız hava araçları anlamında kullanılıyor. Öğrencilerimizle kendi dronelarımızı tasarlayıp kullanma yeteneklerimizi geliştiriyor ve yarışlara hazırlanıyoruz.

ENDÜSTİRİYEL TASARIM

3D modelleme, bilgisayar grafikleri kullanarak özel programlar ile canlı veya cansız bir nesnenin üç boyutlu matematiksel modelinin geliştirilmesi sürecine denir. 3D modelleme süreci ile hazırlanan 3D modellerimizi 3D yazıcılarla gerçeğe dönüştürüyoruz.

GRAFİK TASARIM

Grafik tasarım sanat ve teknolojinin yaratıcılık ile birleştiği bir görsel iletişim yöntemidir. Öğrencilerimizle logo, afiş, büyük boy sokak afişi (billboard), basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film vb. tasarımları yazılı ve görsel elemanlarla sanatsal ölçütler içinde tasarlıyoruz.

RESİM KULÜBÜ

Öğrencilerimizin resim sevgisini artırmak ve yeteneklerini geliştirmek için resim kulübü saatlerinde akrilik tuval, ebru, ahşap obje boyama çalışmaları yapıyoruz.

EBRU KULÜBÜ

EBRU, en eski Türk kağıt süsleme sanatlarındandır. Birbiri içine geçmiş, ancak karışmamış, bakışla ayırdedilebilecek biçimde duran renk ve şekillere "EBRU" denir.Ebru Kulübü'nde öğrencilere malzemelerin karakterlerini, değişik etmenler karşısında nasıl davranacaklarını, geleneksel teknik ve uygulamalarla suyun nasıl ebruya dönüşeceği gösterilmektedir.

KARAKALEM KULÜBÜ

Öğrencilerle çizgi ile başlayan resimsel süreçte,  karakalem tekniğiyle portre-figür çalışmalarının yapıldığı, temel düzeyde hobilerini geliştirmeleri ve gerçekleştirmeleri planlanmaktadır.  Karakalem kulübünde öğrencilerin hayal dünyalarında  var olan yeteneklerini, etkin ve güzel kullanımını sağlamak, karakalem çizim teknik ve inceliklerini göz önünde bulundurarak resim yapmalarını sağlamaktır.

YAĞLI BOYA KULÜBÜ

Yağlı boya resim, resim sanatında yaygın olarak kullanılan boyama tekniği. Bağlayıcı madde olarak bitki yağıyla pigmentlerin karışımından elde edilen yağlı boya, kalitesi nedeniyle en çok tercih edilen resim malzemelerinden biridir. Öğrencilerimiz kulüpte resim öğretmenlerinin eşliğinde hayallerini renkleri kullanarak tuvale yansıtırlar.

RESİM SERGİLERİMİZ

Öğrencilerimiz sanat kulüplerinde yaptıkları çalışmaları Milli Bayramlarda ve her senenin sonunda hazırladıkları resim sergilerinde beğeniye sunarlar.

İNGİLİZCE

Her bir öğrencimizi bir dünya vatandaşı olarak yetiştirmek ilk hedefimizdir. Öğrencilerimizin, kendilerini, sadece ana dillerini kullanarak değil, birçok dilde ifade etmelerini sağlamak istiyoruz. Öğrencilerimizi, İngilizce dilini ana dillerini seviyesinde konuşan bireyler olarak yetiştiriyoruz. Onları hayata, dünya kültürünü tanıyacak şekilde hazırlıyoruz. Okulumuzda İngilizce dersleri, her seviyede disiplinler arası işbirliği içinde  ana ders ve dil becerileri olarak işlenmektedir. Yoğunlaştırılmış ders programıyla, derslerde olduğu kadar teneffüslerde de öğretmenlerimiz öğrencilerle İngilizce iletişim kurarak onlara model olmakta, doğru ve akıcı bir dil kullanımını teşvik etmektedirler. Yıl boyunca ders içi ve dışında yapılan çeşitli etkinliklerle, görsel ve işitsel medya aracılığıyla öğrencilerimize dili en etkin şekilde kullanabilecekleri doğal dil ortamları yaratılır. Ayrıca; İngilizce dersleri çeşitli oyunlar, aktiviteler, şarkılar, el işi çalışmaları, dramalar, hikâyeler, ikili çalışmalar ve grup çalışmaları ile desteklenmektedir. Bu sayede öğrenciler eğlenerek öğrendiklerini gerçek yaşantılara dönüştürerek dil edinimini kalıcı hale getirirler. 

ALMANCA

Almanca Zümresi’nin hedefi, birden fazla dil bilmenin gün geçtikçe daha da önem kazanması sebebiyle öğrencilere Alman dili ve kültürünü tanıtmak ve öğrencilerin etkili bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır. Öğrenciler, temel Almanca bilgisine sahip olmaları ve kendilerini az çok ifade edebilmeleri için her sınıf düzeyinde Almanca dersi görürler. Bu amaçla uygulanan oyunlar, diyaloglar, video- filmler ve şarkılar ile eğlenceli bir öğretim süreci uygulanır. Bu şekilde dil öğreniminin dört temel becerisi (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) kazandırılır.

RUSÇA

Rusça, Slav dillerinden olup Avrasya'da yaygın olarak konuşulmaktadır. Her geçen gün ilginin arttığı Rusça'yı öğrencilerimize sevdirmek amacıyla kulüp çalışmaları altında haftada iki gün dil eğitimi vermekteyiz. Rus vatandaşı öğretmenimiz ders içi ve dışında yapılan çeşitli etkinliklerle öğrendiklerini gerçek yaşantılara dönüştürerek dil edinimini kalıcı hale getirir. 

SOSYAL BİLİMLER

Öğrencilerimiz Sosyal Projeler geliştirip çevreye faydalı olmaya çalışmaktadırlar. Yardım kampanyaları, sosyal sorumluluk projeleri üretip bunları değerlendirmektedirler.

MATEMATİK

Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmek,  Matematiksel düşünceyi bir yaşam biçimi haline getirmek için açtığımız kulübümüzde her hafta bir araya gelmektedirler. "TUBİTAK MATEMATİK OLİMPİYATLARI" sınavlarına hazırlık yapmaktadırlar.

KİMYA 

Öğrencilerimizi eğlenceli kimya deneyleri, aktiviteleri ve kimya projeleri yapmak için hafta içi bir araya gelmektedirler. Hazırladıkları projeleri her senenin sonunda yaptığımız proje sergisinde sergilemektedirler.

FİZİK

Öğrencilerimizi eğlenceli fizik deneyleri, aktiviteleri ve fizik projeleri yapmak için hafta içi bir araya gelmektedirler. Hazırladıkları fizik projeleri her senenin sonunda yaptığımız proje sergisinde sergilemektedirler.

OKUR YAZAR BULUŞMALARI

Yazdığı eserlerle edebiyat alanında kendinden söz ettiren yazarlarımızı okulumuza belli periyotlarla konuk ediyoruz. Öğrencilerimiz yazarlarımızı tanıyor ve eserleri hakkında bilgi alıyor. Gelen yazarlarımız öğrencilerimize yazarlık konusunda bir ufuk oluyorlar.

DERGİ ÇALIŞMALARI

Her sene yayınladığımız GENÇ ADIM dergimizin yazım editörlüğünü yapıyorlar. Öğrencilerimiz dergimizde şiirleri, yazıları, makaleleri yer alıyor. Yayım hayatına her sene bir eser verme duygusunu yaşıyorlar.

OKUMA SAATLERİ

Okulumuzda öğretmen, öğrencilerimiz ve personelimizle her gün 2. ders saatinin başında 15 dakikamızı kitap okumaya ayırıyoruz. Kitap okumanın güzelliğini hep beraber yaşıypruz.

BİRE BİR GÖRÜŞMELER

Rehebr öğretmenlerimiz bütün öğrencilerimizle aylık bire bir görüşme gerçekleştiriler. Rehberlik odasında yapılan görüşmelerde, öğrencimizin performansı masaya yatırılır. Karşılıklı fikir alışverişi yapılarak, ders çalışma performansı değerlendirilir, programlar ele alınır. 

VELİ - ÖĞRETMEN BULUŞMALARI

Her bir sınıf öğretmenimiz, öğrencilerimizin aileleri ile aylık yaptıkları kahvaltı, yemek, ziyaret programları bir araya gelirler. Öğrencilerimizi ve sınıfımızın performansını değerlendirirler. 

REHBERLİK - VELİ GÖRÜŞMELERİ

Öğretmenlerimiz aylık her bir öğrencimiz için rapor hazırlar. Ayın sonunda rehbelik birimimiz gelen raporları değerlendirerek velilerimize yüz yüze veya telefonla iletişime geçerek o ayın değerlendirmesini yapar.

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA SEMİNERLERİ

Aylık periyotlarla tanınmış seminercilerimizi okulumuza misafir ederiz. Öğrencilermizle bir araya gelen alanında uzman eğitim danışmanları verdiği seminerlerle daha iyi nasıl ders çalışabilirizin cevabını paylaşırlar.

KARİYER BULUŞMALARI

19 Mayıs Ünivaersitei Kariyer Topluluğu her senenin başında öğrencilerimle bir araya gelirler. Kulüpte her bir bölümden gelen öğrenci arkadaşlar mesleklerini tanıtırlar. Okuladaki hatalarından örnekler verip, öğrencilerimize meslek seçiminde fikir verirler.

YARDIM KAMPANYALARIMIZ

Öğrencilerimiz kendi aralrında yardım kampanyaları düzenlerler. Topladıkları yardımları çevremizdeki ihitiyaı olan öğrencilere elden kendileri ulaştırırlar. 

DEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI

Aylık olarak bir değer ele alınır. Derslerimizde bu değerler öğrencilere anlatılır ve nasıl hayata geçireceğimiz tartışılır. Ay sonun değerlerimizi konferans salonunda güzel bir tiyatro ile gerçeğe dönüştürürler. 

BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği gereğince yıllık olarak belirlenen Belirli Günler ve Haftalar okulumuzda öğrencilerimiz tarafından hazırlanan içeriği zengin etkinliklerle kutlanır. Programlarımıza velilerimiz ve komşularımız davet edilerek sevincimize ortak olmaları sağlanır.

SANAT GÖSTERİLERİMİZ

Her dönemin sonun öğrencilerimiz kendi yeteneklerini gösterdikleri SANAT GÖSTERİSLERİ yaparız. Gecelerimizde tiyato, müzik, yetenek  gösterilerimiz yer alır.

BİLGİ YARIŞMALARI

Öğrencilerimizin genel kültürünü geliştirmek, yarış havasında bilgi dağarcığımız artırmak amacıyla dönem sonlarında sınıflar arası bilgi yarışması düzenleriz. Sınıflar kendi içlerinde temsil edecek öğrencileri seçerler. Eleme usulüyle yapılan yarışmalarımız bir hafta sürmektedir.

MEZUNİYET GECESİ

12. Sınıf öğrencilerimizin mezuniyet heyecanını paylaşmak ve ödüllendirmek için mayıs ayı içerisinde velilerimizin de katıldığı eğlenceli bir gece düzenleriz. Öğrencilerimiz gecede diplomalarını alır, okul birincileri ödüllendirilir. 

KARAOKE YARIŞMASI

Öğrencilerimiz müzik yeteneklerini ön plana çıkartmak, sahne tecrübesi edinilmesi amacıyla yaptığımız karaoke müzik yarışmasını her sene düzenliyoruz. Yarışmada sınıflarında dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz.

YETENEK YARIŞMASI

Öğrencilerimiz enstürüman çalma, şarkı söyleme, stnad up gösterileri ile yeteneklerini sergileyorlar. Juri tarafından değerlendirilip dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz.

ŞEHİR İÇİ

Derslere destekleyici, konu bütünlüğü çerçevesinde şehir içinde bulunan tarihi turistik yerler, kamu kurumları, fuar organizasyonlarına geziler düzenlenmektedir.

ŞEHİR DIŞI

Öğrencilerimizle beraber taleplerine göre şehir dışında tarihi turistik yerleri görmek, deneyim edinmek amacıyla geziler düzenlenmektedir.

BAHAR PİKNİKLERİMİZ

Her yıl 1 Mayıs Bahar Bayramını öğrencilerimizle beraber piknik yaparak, eğlenceli oyunlar oynayarak geçiyoruz.

 • Ahmet ÇAKAN
  Ahmet ÇAKAN

  Kurucu

 • Aylin TAT
  Aylin TAT

  Okul Müdürü

 • Adem ÖZTÜRK
  Adem ÖZTÜRK

  Şube Müdürü

 • Atike ÇAKAN
  Atike ÇAKAN

  Türk Dili ve Edeb. Öğretmeni

Sosyal Medya